کاندوم
مقالات علمی

کاندوم چیست + اهمیت استفاده از کاندومها و انواع آنها

کاندوم راهی پیشگیرنده از وقوع و ایجاد بیماری های مختلف جنسی میباشد. از این راه ذوجین جوان برای پیشگیری از بارداری نیز بهره میبرند. رابطه ی ایمن همیشه باید اولویت ما در روابط جنسی باشد، این موضوع فارق از بحث های جنسیتی بایستی مورد توجه قرار گیرد.

در طول روابط جنسی ممکن است بیماری های مختلف مقاربتی حاصل گردد. رابطه جنسی از طریق واژن، اورال یا مقعد باشد فرقی نمیکند زیرا با استفاده از کاندوم های مناسب شما میتوانید از بروز بیماری ها ممانعت بعمل آورید.

بزرگترین مشکل اینست که خیلی از افراد در حال حاضر این موضوع را نادیده میگیرند، برخی ها میگویند با کاندوم لذت نمیبرند و یا اینکه با آن نمیتوانند رابطه ی صمیمی شکل دهند اما این یک خرافات است زیرا کاندوم نمیتواند لذت رابطه ی جنسی را زیاد تحت تاثیر قرار دهد، اتفاقا وقتی احساس ایمنی میکنید میتوانید رابطه ی جنسی بهتر و طولانی تری را تجربه کنید.

اگر در گذشته درباره ی استفاده از کاندوم اجتناب کرده‌اید، زیرا از احساس آن‌ها خوشتان نمی‌آید یا واکنش آلرژیک داشته‌اید، مهم است بدانید که سبک‌های مختلف کاندوم زیادی وجود دارد. در ادامه بخوانید تا در مورد برخی از جایگزین هایی که می توانید امتحان کنید مطلع شوید.

کاندوم زنانه و مردانه

اولین چیزی که باید بدانید این است که در کنار کاندوم استاندارد مردانه (خارجی)، کاندوم زنانه (داخلی) نیز وجود دارد.

در حالی که یک کاندوم مردانه/خارجی برای عبور از آلت تناسلی (یا یک اسباب بازی جنسی) طراحی شده است، یک کاندوم زنانه/داخلی برای رفتن به داخل واژن یا مقعد طراحی شده است.

اگر شما و همسرتان به هر دلیلی از استفاده از کاندوم مردانه/خارجی لذت نمی برید، کاندوم زنانه/داخلی می تواند جایگزین خوبی باشد.

هنگام استفاده از کاندوم زنانه/داخلی باید به چند نکته توجه داشت:

  • آنها باید در واژن یا مقعد قرار داده شوند، بنابراین باید در انجام این کار احساس راحتی کنید
  • آنها می توانند در طول رابطه جنسی به عمق واژن یا مقعد فشار وارد کنند 
  • کاندوم های زنانه 95٪ در جلوگیری از بارداری موثر هستند، در حالی که کاندوم های مردانه / خارجی 98٪ موثر هستند

به طور کلی، یافتن کاندوم‌های زنانه/داخلی در داروخانه‌ها و سوپرمارکت‌ها سخت‌تر است، بنابراین اگر بخواهید آن‌ها را امتحان کنید، ممکن است کمی برنامه‌ریزی شود. داروخانه های اینترنتی نظیر هادی طب معمولا با نمایش عکس های مختلف و با تعریف ویژگی ها هر کاندوم دید بهتری را پیش رویتان میگذارند.

این کاندوم ها را بایستی از مراکز مجاز تهیه نموده، آنها جاهایی هستند که مسئولیت بازپرداخت وجه در صورت عدم رضایت مشتری را میپذیرند.

بررسی کاندوم های مردانه لاتکسی بدون لاتکس

اکثرا مردان با دو نوع مهم از کاندوم های داخلی مردانه مواجهند که بصورت استاندارد تولید شده اند. کاندوم استاندارد لاتکس اگرچه پر استفاده ترین نوع کاندوم ها محسوب میشوند، با این حال با مشکلات زیر نیز مواجه اند:

  • برخی از مردان نسبت بدان آلرژی نشان میدهند
  • این نوع از کاندومها ارتباط خوبی با روان کننده هایی نظیر ایموشن زرد و لوبریکانت نمیگیرند

با اینحال برخی از مردان کار را ساده کرده و از بزاق دهان بعنوان روان کننده بهره گیری میکنند که در این حالت به کیفیت کاندوم لاتکسی آسیبی وارد نمیشود.

دو ماده جایگزینی که برای ساخت کاندوم استفاده می شود، پلی اورتان و پلی ایزوپرن هستند. هر دو را می توان توسط افراد مبتلا به آلرژی به لاتکس استفاده کرد – به عنوان یک امتیاز اضافی، کاندوم های پلی اورتان را می توان با روغن های روغنی استفاده کرد.

یکی دیگر از مواد مورد استفاده در کاندوم، پوست بره است. برخی از مردم این را دوست دارند زیرا حساسیت آن را به اندازه سایر مواد کاندوم کاهش نمی دهد. با این حال، به طور کلی تصور می شود که پوست بره در پیشگیری از بارداری و محافظت در برابر بیماری های مقاربتی موثرتر است.

درباره ی کاندوم ها
کاندوم یک لوله نازک و نصب شده است که در حین رابطه جنسی روی آلت تناسلی قرار می گیرد (کاندوم مردانه) یا قبل از رابطه جنسی در واژن قرار می گیرد (کاندوم زنانه).

استفاده از کاندوم های نازکتر برای لذت جنسی بیشتر

اگر چه این موضوع بیشتر خیالی بنظر میرسد اما برخی از مردان و زنان مایلند جنس کاندوم های خود را بسیار نازک انتخاب کنند تا حس لذت ارگاسمشان بالاتر برود.

همیشه به نوع این نوع از کاندومها دقت داشته باشید زیرا اگر چه میتوانند حس خوشایندی برایتان به ثمر برسانند با اینحال گرانتر از کاندومهای استاندارد عرضه شده و البته آسیب پذیری آنها بیشتر نیز میباشد.

بافت دار

کاندوم های بافت دار دارای دنده ها یا نقطه هایی در قسمت بیرونی هستند تا تحریک بیشتری در داخل واژن یا مقعد ایجاد کنند. استفاده از اینها می تواند راهی عالی برای افزایش لذت برای شریک زندگی شما باشد.

اینها میتوانند دارای خارهایی نرم یا سخت باشند و بیشتر توسط ذوجینی که مایل به تنوع در روابط جنسی خود هستند مورد استفاده قرار میگیرد.

با روان کننده اضافی

همه کاندوم ها (از جمله کاندوم های زنانه) روغن کاری شده هستند، به همین دلیل است که هنگام لمس خیس هستند. دلیل این امر این است که روغن به کاهش اصطکاک کمک می کند و بنابراین از شکستگی در حین رابطه جنسی جلوگیری می کند. برخی از انواع کاندوم ها دارای روغن اضافی هستند – این نوع کاندوم ها گاهی اوقات به عنوان “بی خطر” نامگذاری می شوند. ممکن است متوجه شوید که این گونه ها احساس خوشایندی دارند و رابطه جنسی را آسان تر و لذت بخش تر می کنند. فقط به یاد داشته باشید، شما همچنین می توانید روغن را جداگانه اضافه کنید!

 بی حس کننده

برای برخی از افراد، کاندوم یک راه عالی برای طولانی تر کردن رابطه جنسی است زیرا باعث کاهش حساسیت می شود. اگر با انزال زودرس (PE) مشکل دارید، یا اگر می‌خواهید رابطه جنسی طولانی‌تر باشد، به انواع کاندوم‌هایی که دارای یک روان کننده حساسیت‌زا هستند، توجه کنید. کاندوم‌های فوق‌العاده ایمن نیز می‌تواند گزینه خوبی برای مردانی باشد که PE را تجربه می‌کنند، زیرا ضخیم‌تر از انواع دیگر هستند.

اسپرم کش

برخی از افراد دوست دارند از کاندوم های پوشش داده شده با اسپرم کش برای کمک به کاهش خطر بارداری استفاده کنند. با این حال، NHS استفاده از این ها را توصیه نمی کند زیرا می توانند خطر ابتلا به STI را افزایش دهند.

سایز کاندوم ها چقدر باید باشد؟

اگر یک کاندوم استاندارد لاتکسی را انتخاب کرده اید هیچ نگرانی وجود نخواهد داشت زیر آنها با خاصیت کشسانی میتوانند برای هر نوع طول آلتی مناسب باشند.

مهمترین موضوع اینست که یک کاندوم پایداری خوبی را از خود نشان دهد، برای مثال نباید زیاد شل یا زیاد چسبان باشد زیرا در هر دو حالت روی راحتیه جنسی تاثیرات منفی از خود برجای میگذارد.

اگر میخواهید روان کننده نیز بزنید بمراتب کار سخت از همیشه دنبال میشود.

خبر خوب این است که اندازه های مختلف کاندوم موجود است. اکثر طیف های کاندوم دارای سبک هایی هستند که به طور خاص برای اندازه های آلت تناسلی بزرگتر هستند. آلت تناسلی کوچک‌تر نیز در آن قرار می‌گیرد، اما ممکن است لازم باشد راهنمای پشت بسته را بخوانید زیرا همیشه از جلو مشخص نیست که کدام نوع کوچک‌تر است. بهترین راه برای تعیین اندازه کاندوم مورد نیازتان این است که چند نوع مختلف را امتحان کنید و ببینید کدام یک برای شما مناسب تر است.

انتخاب بهترین کاندوم
اینکه کاندوم چقدر خوب کار می کند بستگی زیادی به استفاده درست از آن دارد.

سخن پایانی

هر اتفاقی می تواند رابطه ی جنسی را شیرین یا تلخ تر کند، ما در مورد موضوعی با شما صحبت کردیم که شایعترین وسیله ی حال حاضر برای ذوجین در داروخانه های عرضه لوازم طبی میباشد.

اگر اختلال انزال زودرس داشته اید چنین محصولاتی میتوانند در مواردی به کمک شما بیایند. دقت در انتخاب محصول و فروشگاهی که آن را عرضه میکند بسیار حائز اهمیت است.

خوشبختانه فروشگاهای زیاد مجاز ایرانی در فضای اینترنت اقدام به فروش کاندوم های مارک دار کرده اند که شما میتوانید با مشاهده توضیحات هر مارکی براحتی آن را خریداری فرمایید.

برای مثل کاندوم خاردار را میتوانید از داروخانه هادی طب با مارک اصلی خریداری نموده و از افزایش لذت جنسی بهره ببرید.


تهیه و تنظیم توسط داروخانه هادی طب

منابع : onlinedoctor.lloydspharmacy

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 4.2]

هادی طب داروخانه ای برای خرید برندهای مشهور دارویی دنیاست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *