فواید مدیتیشن
مقالات علمی

دلایلی که اثبات میکند مدیتیشن زندگیه جنسی شما را بهبود میخشد

روز به روز به آمار مدیتیشن بازهای جهان اضافه میشود و ما شاهد بروز فواید بیشماری از مدیتیشن کردن هستیم، از تاثیرات مثبت خلق و خو گرفته تا نقش آن در زیباییه ظاهری افراد و چندین و چند دلایل دیگر.

حتی ما بیزینسمن های بزرگی را میتوانیم برایتان مثال بزنیم که از قدرت مدیتیشن در کارهای بزرگ اقتصادیشان سود برده اند، اگر مغزتان را آزاد کنید شما هیچ کم و کاستی نسبت به افراد موفق نخواهید داشت.

شعار مدیتیشن آزادیه مغز یا در واقع یک استراحت اجباری به مغز است تا بتواند خود را جهت فرامین جدیدتر بهتر آماده کند، حتما میدانید که افراد خسته در هیچ کاری بهتر عمل نکرده اند از ورزش گرفته تا کارهای شخصی حتی اگر شما خواب شبانه ی بهتری نداشته باشید مسلما روز بهتری انتظارتان را نمیکشد.

خواب بهترین نمونه از مدیتیشن است که شما بدان نیاز دارید، مدیتیشن زیاد وقت شما را نمیگیرد و حتی با دقایقی از آن میتوانید به تاثیرات فراوانی دست یابید.

قدرت و میل جنسیه بهتر یکی از فواید چندگانه ی مدیتیشن کردن است پس بیایید با هم ببینیم که مدیتیشن در این حوزه چگونه میتواند بما کمک کند.

چه رابطه ای بین مدیتیشن و میل جنسی وجود دارد؟

در مورد تجربیات افرادی که مدیتیشن کرده اند مطالعات زیادی صورت گرفته است همین اواخر یک یک مطالعه سطحی نشان داد که قدرت و میل جنسی افرادی که مدیتیشن میکنند نسبت به سایر افرد بیشتر است.

مدیتشن همان تمرینات پر تکرار تمرکز حواس میباشد و اگر شما این انرژی و تمرکز را در اتاق جنسی خود بکار گیرید مسلما موفق تر ظاهر خواهید شد.

یک مطالعه در سال 2019 نشان داد افرادی که در حین رابطه جنسی تمرکز حواس را تمرین می کنند، رضایت جنسی و عزت نفس جنسی بیشتری دارند. مطالعه دیگری نشان داد زنانی که در حین رابطه جنسی تمرکز حواس را تمرین می کنند نیز راحت تر تحریک می شوند.

بهبود کیفیت زندگی بصورتی مخصوص با این پدیده ی کشف شده امکان پذیر است اما همچنان وقتی در این باره در محفل های دوستانه صحبت میشود عده ای آن را با جنبه های فان نت برداری میکنند.

مدیتیشن هیچ کار بیهوده ای نبوده و فقط یک تمرین ذهنیست که به شما کمک میکند از بیماری های اجتماعی و روانی نجات پیدا کنید، مدیتیشن به شما کمک میکند که ذهن خود را از دغدغه ها و استرس های روزمره رها سازید.

یک مرد مدیتیشن کار نه تنها در طول رابطه ی جنسی بیشتر دوام می آورد بلکه میتواند عملکرد و اورگاسم بهتری را نیز تجربه کند.

مدیتیشن انرژی شما را بیشتر میکند در هر کاری که فکرش را بکنید و یکی از سود برندگان اصلی نیز گرایشات و نیروهای جنسیه شماست.

ما بر اساس وبسایت mindbodygreen در 5 بند که با استناد به مطالعات معتبری بوده است به شما توضیح خواهیم داد که مدیتیشن چه کارهایی با قدرت جنسی شما خواهد کرد.

مدیتیشن برای زندگی جنسی
فواید مدیتیشن در زندگی زناشویی

1.مدیتیشن استرس شما را پایین آورده و به ارگاسم بهترتان کمک میکند

پایین آوردن استرس نیازمند بکارگیری ابزارهای مناسب است این میتواند از یک هم نشینی با کارشناس، دوست صمیمی گرفته و یا وابسته به یکسری اصول روانشناسانه باشد.

مدیتیشن یکی از اصول بالقوه روانشناسی میباشد که سطح استرستان را به شدت پایین می آورد.

مدیتیشن می تواند میل و عملکرد جنسی را با کاهش سطح کورتیزول و آدرنالین افزایش دهد. در مورد آن فکر کنید: آیا زمانی که استرس دارید، برانگیخته می شوید؟ احتمالا نه.

این یک تراکنش ساده ی فیزیکی است که در بدنتان رخ میدهد یعنی زمانی که شما غرق در استرس های روزمره میشود سطح کوتیزول و آدرنالیتان افزایش پیدا میکند که برای عملکرد جنسیتان مخرب میباشد. به عنوان مثال، افزایش سطح کورتیزول می تواند ارگاسم را برای زنان دشوارتر کند و با اختلال نعوظ مرتبط است.

خیلی از ذوج ها از کارهای زیبا سازی در اتاق جنسیه خود استفاده میکنند برای مثال آنها در حین رابطه جنسی به موسیقی مورد علاقه شان گوش میدهند و یا اینکه قبل از هر چیزی ترجیح میدهند یک شام مفصل را در رستورانی مجلل سپری کنند، همه این ها موجب میشود که شما آرامش بهتری پیدا کنید و برای عشق بازی کاملا متمرکز شوید.

مدیتیشن شما را از جنگ یا گریز خارج می کند و به ماندن و بازی می برد. بسیاری از مطالعات مدیتیشن و کاهش استرس را مرتبط کرده اند. در عرض چند روز پس از شروع تمرین مدیتیشن، سطح آدرنالین و کورتیزول کاهش می یابد. مدیتیشن با تولید بیشتر دوپامین و سروتونین در مغز که از مواد شیمیایی سعادتمند هستند، مرتبط است. این ماده شیمیایی سعادتمند در مغز به افزایش اشتهای جنسی و افزایش شدت ارگاسم کمک می کند.

2.مدیتیشن به شما استراحت میدهد تا انرژیتان افزایش پیدا کند

یکسری سخنان کلیشه ای در طول زندگی زناشویی وجود دارد که احتمالا بارها برای شما نیز رخ داده است برای مثال”نه عزیزم امشب خسته ام” که یک بهانه تراشی برای عدم رابطه ی جنسی میباشد.

خستگی یکی از دلایل بارز برای رابطه ی جنسی است برای مثال مردی که خسته از سرکار برمیگردد و دیگر توانی برای رابطه ی جنسی در او نیست و یا اینکه سریعتر کار به اتمام میرسد، در حالی که اول صبح او تمایلات بیشتری را در خود احساس میکرد.

بر اساس یک مطالعه اخیر توسط بنیاد ملی خواب، از هر چهار آمریکایی متاهل یا دارای زندگی مشترک، یک نفر ادعا می کند که آنقدر کم خواب است که اغلب برای داشتن رابطه جنسی خسته تر از آن است.

مدیتیشن با خستگی و بی خوابی کمتر و خواب “موج آهسته” بیشتر مرتبط است. هنگامی که مدیتیشن می کنید، به بدن خود استراحت عمیقی می دهید که به شما کمک می کند پس از آن احساس بیداری بیشتری کنید. این تکان انرژی ممکن است همان چیزی باشد که بعد از کار به آن نیاز دارید تا برای زمان بازی بزرگسالان به شما انرژی بدهد.

در ایران رایج است که وسط کار از یک استکان چای یا قهوه برای تمرکز گیری و رفع خستگی استفاده میشود که با گونه هایی از مدیتیشن کردن میتواند ارتباط داشته باشید به شرطی که شما در این زمان کمتر با همکارتان بحث کنید و حتی یک چرت کوچولو نیز نزنید.

3.مدیتیشن باعث می شود بیشتر حضور داشته باشید و حواس شما را پرت کند

بسیاری از ما مغز چپ بیش از حد توسعه یافته داریم. وظیفه چپ مغز مرور گذشته و تمرین آینده است.

این می تواند ما را در یک چرخه فکری گذشته/آینده گرفتار نگه دارد و توانایی حضور کامل در زمان حال را از ما بگیرد، که تنها زمانی است که ارگاسم می تواند اتفاق بیفتد.

مغز راست مسئول آگاهی از لحظه حال است و این بخشی از مغز است که مدیتیشن به باشگاه می برد. اساساً، هر چه بیشتر مدیتیشن کنیم، بیشتر می‌توانیم بین نیمکره راست و چپ مغز تعادل برقرار کنیم. نتیجه این امر توجه، آگاهی و قدرت محاسباتی بیشتر برای کار در دست است.

همانطور که قبلا ذکر شد، یک ارتباط ثابت شده تحقیقاتی بین ذهن آگاهی و رابطه جنسی وجود دارد. هنگامی که تمرکز بیشتری داریم و در لحظه حاضر هستیم، بهتر می‌توانیم با بدن خود هماهنگ شویم و واقعاً احساسات فیزیکی را احساس کنیم و در نتیجه لذت بیشتری را به دنبال دارد. به علاوه، هیچ کس عاشق یک معشوقه پریشان را دوست ندارد.

4.مدیتیشن به حدس زدن احساسات طرف مقابلتان کمک میکند

گاهی آنقدر فکرمان متمرکز احساسات و رفتارهای خودمان میشود که نمیتوانیم تحلیل درستی از آنچه که در ذهن همسرمان میگذرد آگاهی پیدا کنیم و نسبت به خواسته و نیازهای او رفتارهای صحیحی نشان دهیم.

در رتبه هایی از زود انزالی دیده میشود که فرد بیش از حد از خودش کار میکشد تا اینکه بخواهد کمی معشوقه ی خود عواطف و احساسات مثبتی دریافت کند.

عمده مشکلات در روابط جنسی ذوجین به خودخواهی برمیگردد و آنجایی که شخص بدلیل مشغوله های ذهنیش هیچ وقتی برای تصورات طرف مقابلش نمیگذارد و در نتیجه او بیش از 70 درصد لذت جنسی را بصورتی ناخودآگاه از دست خواهد داد.

مدیتیشن ممکن است باعث شود شریک زندگی شما فکر کند که شما روانی هستید. این به علم نورون های آینه ای مربوط می شود. به نورون‌های آینه‌ای فکر کنید مانند بومرنگ‌های کوچکی که از مغزتان ساطع می‌شوند و با نورون‌های آینه‌ای معشوقتان می‌رقصند و سپس گزارش می‌دهند. نورون های آینه ای به شما این امکان را می دهند که احساس شریک زندگی خود را “شهود” کنید.

آنها به همین دلیل هستند که اگر تماشا کنید کسی صدمه می بیند، می ترسید. آنها حتی ممکن است یکی از دلایلی باشند که صنعت پورن یک میلیارد دلاری است. صرفاً تماشای لذت بردن از شخص دیگری می تواند در مغز شما لذت ایجاد کند. این واقعیت که مدیتیشن ممکن است عملکرد نورون آینه ای شما را بهبود بخشد، همراه با این واقعیت که شما آرام تر و حاضر خواهید بود، به این معنی است که افرادی که مدیتیشن می کنند ممکن است شریک بسیار شهودی و سخاوتمندتری باشند.

5.مدیتیشن به شما کمک می‌کند دیگر به شریک زندگی‌تان نگاه نکنید تا شما را کامل کند

تکامل باید از درون باشد گاهی حتی یک حساب بانکیه پر شمار نیز نمیتواند شما را اشباع سازد و یا حتی یک رابطه ی جنسی طولانی نیز لذتی بیش از چند روزه ای نخواهند داشت.

این شمایید که باید از درون خود را شاد کرده و اشباع شوید، شما باید در نوع نگرشتان به زندگی تجدید نظر کنید.

اگر تمرین مدیتیشن یا وسیله ای برای دسترسی به آن شادی ندارید، در این صورت تمایل دارید به دنبال تحقق بیرونی باشید. اگر به دنبال شریک زندگی خود هستید که از نظر روحی یا جسمی شما را پر کند، همیشه ناامید خواهید شد زیرا هیچ چیز خارجی توانایی دسترسی به سعادت شما را ندارد. خوشبختی یک شغل درونی است. اگر 80% رضایت داشته باشید، آنگاه رابطه مکانی برای ارائه آن رضایت خواهد بود، نه جایی برای بدست آوردن 20% از دست رفته.

مدیتیشن چیست
مدیتیشن با بدن ما چه میکند

نتیجه گیری

مدیتیشن میتواند از شما انسان بهتری بسازد همان فردی که در کودکی بودید و احساسات، عواطفتان خدشه دار شده است.

شما با کمک مدیتیشن بهتر میخندید و بهتر احساسات جنسی را درک خواهید کرد.

شما دقیقا خواهید فهمید که چگونه قادر به لذت بردن بیشتر از غریضه جنسی خود هستید و چگونه میتوانید وفاداری را در عمل نیز ثابت کنید.

در مورد یادگیری مدیتیشن اگر همین حالا اقدام کنید مطمئنا میتوانید زندگیه بهتری را برای خود ساخته و بیشتر و بیشتر لذت ببرید.

همه ی ما ذهنمان درگیر است اما بخاطر بسپارید که این یک تمرین و ورزش است نه یک درمان دارویی.

ما حدس میزنیم که شاید شما بخواهید مقاله های بیشتری در هادی طب مطالعه کنید مثل موارد زیر:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

هادی طب داروخانه ای برای خرید برندهای مشهور دارویی دنیاست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *