چگونه پریود زنان را سرکوب کنیم
مقالات علمی

امکان تاخیر پریود برای زنان امکان پذیر است؟

قاعدگی برای برخی از زنان ریتمی منظم و برای عده ی ای دیگر با نوساناتی همراه است. این موضوع بیشتر از جنبه های هورمونی و روانی قابل بحث میباشد. اما شرایطی ممکن است برای زنان پیش بیاید که مایل باشند دوره ی پریودیه خود را با تاخیر همراه کنند. قبل از هر چیزی بهتر است بدانید که در زمان تنظیم این مقاله فعلا راه حل تضمینی برای تاخیر در پریود وجود ندارد.

با اینحال چند تکنیک پزشکی برای این کارجواب میدهد که در زیر بدان ها اشاره خواهیم کرد.

استفاده از قرص های ضد بارداری بصورت ترکیبی

زنان بسیاری از قرص های ضد بارداری برای پیشگیری از زاد و ولد فرزندان استفاده میکنند، اما دیده شده است که استفاده مکرر و پیوسته از چنین داروهایی موجبات تاخیر پریود را فراهم می آورد.

مهمترین موضوع اینست که شما از چه نوع داروهایی بدین منظور بهره میبرید.

برای نمونه داروهای زیر میتوانند باعث تاخیر در پریود زنان شوند.

قرص های 21 روزه مونوفازیک، مانند Microgynon و Cilest – شما یک قرص ترکیبی را به مدت 21 روز مصرف می کنید، سپس 7 روز بدون قرص، زمانی که خونریزی (پریود) دارید. برای به تاخیر انداختن قاعدگی، بلافاصله پس از اتمام آخرین قرص، یک بسته جدید از قرص ها را شروع کنید و استراحت 7 روزه را از دست بدهید.

قرص های روزمره (ED) مانند Microgynon ED و Lorynon ED – شما هر روز یک قرص ترکیبی مصرف می کنید. 21 قرص اول، قرص های فعال و 7 قرص بعدی، قرص های غیرفعال یا ساختگی هستند، زمانی که شما پریود می شوید. برای به تاخیر انداختن قاعدگی، قرص های ساختگی را از دست بدهید و دور بریزید و بلافاصله قرص های فعال را در یک بسته جدید شروع کنید.

قرص‌های فازیک ۲۱ روزه، مانند Binovium، Qlaira و Logynon – ترکیب هورمون‌های موجود در هر قرص، بسته به فازی که در آن قرار دارید، متفاوت است. برای داشتن پیشگیری موثر از بارداری، باید این قرص‌ها را به ترتیب مصرف کنید. قبل از مصرف پشت سر هم قرص های فازیک، برای اطلاعات بیشتر با داروساز، کلینیک پیشگیری از بارداری اجتماعی یا جراحی عمومی خود صحبت کنید.

موضوع مهم این است که اگر روشهای بالا را بکار گیرید هیچ تاثیری در روند پیشگیری از بارداری نیز برایتان رخ نمیدهد. اما عوارض این راهکار میتواند سردرد، ناهمگونی های رفتاری، احساس بیمار بودن و یا حساسیت سینه ها باشد.

قرص ضد بارداری فقط پروژسترون

چنانچه شما قرص ضد بارداری فقط پروژسترون مصرف می کنید، نمی توانید با مصرف پشت سر هم بسته های پریود خود را به تعویق بیندازید. اما ممکن است بتوانید از قرص های ضد بارداری ترکیبی استفاده کنید یا از داروهای دیگری برای به تاخیر انداختن پریود خود استفاده کنید. اگر مطمئن نیستید که چه نوع قرصی را مصرف می کنید، با داروساز، کلینیک پیشگیری از بارداری اجتماعی یا جراحی عمومی برای مشاوره صحبت کنید.

حتما بخوانید برای مقالات زیر:

در شرایطی که قرص ضد بارداری مصرف نمیکنید

بهترین راهکار در این شرایط اینست که به یک پزشک متخصص یا ماما مراجعه فرمایید. آنها در چنین شرایطی چنانچه با توجه به شرایط اقلیمی شرایط لازم را داشته باشید میتوانند با تجویز داروهایی نظیر نورتیسترون به شما در تاخیر پریود کمک کنند.

نحوه ی استفاده از چنین داروهایی را پزشک مشخص میکند و این مورد میتواند برای چند روز پیش از قاعدگی تنظیم گردد.

این دارو پس از قطع شما را مجدد با قاعدگی روبه رو خواهد ساخت.

این دارو از شرایط ضد بارداری حمایت نمیکند و مصرف کننده لازم است از دیگر روشهای ضد بارداری نظیر کاندوم های مناسب بهره ببرد.

نورتی استرون نیز همانند سایر قرص های یاد شده در بند بالا حائز شرایط عوارض جانبی خواهد بود.

ایجاد تاخیر در پریود زنانه
استفاده از روش های پیشگیری از بارداری برای متوقف کردن پریودها یک چیز بسیار رایج است. دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید پریود خود را رد کنید.

شیوه ی استفاده از قرص های ضد بارداری بهترین گزینه است

برای تاخیر پریود بهترین راهکار اینست که روشهای قرص های ضد بارداری ترکیبی را دنبال کنید و اگر چنانچه از روشهایی نظیر کاندوم یا غیره بهره میبردید به این شیوه تغییر دهید.

افرادی که به هیچ عنوان قبلا از قرص های ضد بارداری سود نبرده باشند بهتر میتوانند با چنین راهکاری باعث تاخیر پریود خود شوند.

حتما آزمون این راهکار را چندین هفته قبل تر انجام دهید تا مطمئن شوید که میتوانید از پس برخی عوارض احتمالی بربیایید.

اگر قرص ضد بارداری ترکیبی را تغییر می‌دهید یا شروع می‌کنید، ممکن است لازم باشد در چند روز اول مصرف آن از روش‌های پیشگیری اضافی استفاده کنید.

حسن ختام

نکته ی بسیار مهم اینست که فرآیند تاخیر پریود بایستی تحت نظر یک پزشک ماهر انجام گردد تا احیاننا شما با مشکلات حاد بعدی مواجه نشوید.


تهیه و تنظیم در هادی طب

منبع nhs.uk

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4.5]

هادی طب داروخانه ای برای خرید برندهای مشهور دارویی دنیاست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *