تاثیر حس بویایی در روابط جنسی
مقالات علمی

تاثیرات حس بویایی در روابط جنسی چقدر است؟

خوشحالیم که با تجربه ای غنی پس از گذراندن دوران همه گیری ویروس کرونا شروع به درج این مقاله در داروخانه هادی طب میکنیم، حتما فهمیدید که افراد کرونایی تا مدتها حس بویاییشان را از دست دادند و البته در دوستان و آشنایان نیز هستند کسانی که هنوز بصورتی نرمال حس بویایی خود را بازنگردانده اند.

در صنعت لوازم آرایشی به موضوعی به نام عطر و ادکلن برمیخوریم، و سود بالایی پشت آن خوابیده است، اگر رمان ها و فیلم های معروف هالیوودی را تماشا کنید متوجه میشوید که برای برقراری رابطه جنسی از قدرت بویایی استفاده میشود.

یا اگر به بهداشتی ها نگاه کنیم متوجه انواع شامپو ها و لوسیون های خوشبو کننده میشوید، حتی یکی از دلایل شیو کردن اندام های بدن جلوگیری از بوی نامطبوع میباشد که منجر به فروکش کردن میل جنسی میشود.

مطالعات و آزمایشات زیاد علمی نشان میدهند که حس بویایی همانند حس لامسه و شنوایی میتواند عاملی تحریک پذیر برای برقراریه روابط جنسی در ذوجین باشد.

تاثیرات حس بویایی در روابط جنسی غیر قابل انکار است زیرا جزییات تعیین کننده و ریزی در رابطه ی جنسی وجود دارد که نقض آن میتواند شرایط را بدتر کند.

چقدر این موضوع را در دل زندگیه زناشوییه خود جدی گرفته اید، آیا شما هزینه ای برای لذت بردن بیشتر از رابطه ی جنسیتان پرداخت میکنید و یا از الگوهای رفتاریه کم هزینه برای افزایش قدرت جنسی استفاده میکنید.

بیایید تا یکسری از مطالعات بزرگ علمی رادر این باره مرور کنیم، باشد که بتواند کمی زندگیه جنسیه شما را شیرین تر سازد.

عملکرد بویایی به تجربه جنسی در بزرگسالان مربوط می شود

یکسری آمارهای جالبی از تجربه ی روابط جنسی با حس بویایی و بدون آن در سنین مختلف در دسترس است، به نقل از یک وبسایت معتبر خارجی در مطالعه ای که بین 70 بزرگسال (28 مرد، 42 زن؛ میانگین سنی 4.1 ± 24.8 سال)، آستانه بو با استفاده از “Sniffin’ Sticks” ارزیابی شد.

شرکت‌کنندگان همچنین به مجموعه‌ای از سؤالات در مورد میل جنسی (فهرست میل جنسی)، تجربه جنسی (تکرار ارگاسم، لذت درک شده از فعالیت‌های جنسی در مقیاس آنالوگ بصری) و همچنین عملکرد جنسی (تکرار رابطه جنسی، میانگین مدت زمان جنسی) پاسخ دادند. مقاربت).

حساسیت بو با تجربه جنسی همبستگی مثبت داشت: شرکت کنندگان با حساسیت بویایی بالا لذت بیشتری از فعالیت های جنسی را گزارش کردند. علاوه بر این، زنان با حساسیت بویایی بالا، فرکانس بالاتری از ارگاسم را در طول رابطه جنسی گزارش کردند.

این یافته‌ها منحصراً برای تجربه جنسی وجود داشت. هیچ ارتباط معنی داری برای میل جنسی یا عملکرد جنسی مشاهده نشد. به نظر می رسد که تجربه تعاملات جنسی با ورودی بویایی غنی می شود. ما بحث می‌کنیم که ادراک برخی از بوی‌های بدن ممکن است با افزایش جذب بخش‌های پاداش، به مفهوم لذت جنسی کمک کند.

بوییدن ذوجین چه نقشی میتواند ایفا کند؟

یک قانون کلی وجود دارد برای مردانی که نشان میدهد اگر او با کمبود حس بویایی متولد شده باشد از میل جنسی کمتری برخوردار خواهد بود. بصورتی کلی رابطه ی جنسی یک رویاست که اوج آن در دوران بلوغ و خود ارضایی ها نمود پیدا میکند.

یکی از عمده تفاوتی که بین لذت های جنسی و خودارضایی ها رخ میدهد به حس شنوایی و بویایی برمیگردد، اگر چه شخص شاید بتواند با شنیدن فیلم های تحریک کننده کمی موضوع را واقعی تر دنبال کند اما برای افزودن حس بویایی چه خواهد کرد.

بوی تن هر فردی متفاوت است و البته اینکه بوی تن عشق بهترین بوی ممکن در دنیاست که احساس آرامش را به فرد دیکته میکند.

مردی که مجرد است مسلما استرس های زیادی دارد و از آرامش ها خالیست و زندگیه خوبی را دنبال نخواهد کرد حتی اگر بصورتی موقتی و نامشروع شریک جنسی داشته باشد.

محققان 42 زن و 28 مرد بین 18 تا 36 سال را مورد مطالعه قرار دادند. آنها دریافتند که هیچ رابطه ای بین حساسیت بویایی آنها وجود ندارد (با استفاده از آزمایشی اندازه گیری شد که تعیین می کند چقدر یک ماده شیمیایی بدبو باید وجود داشته باشد تا فرد بتواند آن را تشخیص دهد. ) و یا میل جنسی یا عملکرد جنسی (تعریف می شود که آنها چند بار در ماه قبل درگیر فعالیت جنسی بوده اند و به طور متوسط ​​​​مدت زمانی که یک رابطه جنسی طول کشیده است). با این حال، افراد با حس بویایی قوی‌تر گزارش دادند که فعالیت‌های جنسی خود را «خوشایندتر» می‌دانستند، و زنانی که حساسیت بیشتری به بوها داشتند، ارگاسم بیشتری در طول رابطه جنسی داشتند.

محققان می نویسند: “داده های ما حاکی از تاثیر مثبت حساسیت بویایی بر زندگی جنسی شرکت کنندگان جوان و سالم است.” آنها می افزایند: «به نظر می رسد درک بوی بدن مانند مایعات واژن، اسپرم و عرق با افزایش برانگیختگی جنسی، تجربه جنسی را غنی می کند».

علم جنسی و بویایی، تاثیر حس بویایی در روابط جنسی

مخاطبی مینویسد: وقتی حدود پنج سال پیش شروع به از دست دادن حس بویایی خود کردم، به این فکر کردم که این تغییر حسی برای رابطه من با غذا چه معنایی دارد.

بو یکی از اجزای کلیدی درک ما از طعم است، بنابراین باید بفهمم که چگونه از خوردن لذت ببرم، چیزی که مدت‌ها یکی از لذت‌های کلیدی در زندگی من بوده است، حتی با از دست دادن توانایی خود در درک نت‌ها و عطرهای پیچیده. من باید به جای آن قدردانی خود را از چیزهایی مانند گرما و بافت پرورش می دادم. من همچنین باید یاد می گرفتم که چگونه بدون راهنمایی عطر آشپزی کنم – اما با آگاهی از این واقعیت که دیگر نمی توانم به طور قابل اعتمادی بوی دود، سوختن یا گاز را حس کنم.

خود بخود استرس برفرد در چنین شرایطی غالب میشود و همواره نیازمند همسر و یا دوستان خود برای ادامه ی زندگی خواهد بود.

روند تاثیرات حس بویایی در روابط جنسی به طرز باورنکردنی بالاست، برخی از روانشناسان حتی گزارش میدهند که بیمارانشان به دلیل افسردگی تا مدتها قید شریک زندگی و میل جنسی خود را زده اند.

افسردگی نیز میتواند عاملی برای کاهش علائم حسی پنج گانه باشد.

بروز رفتارهای جنسی بر اساس احساساتی است که بر فرد غالب میشود این میتواند حتی از یک رد شدن ساده جلوی فروشگاه عطر فروشی یا کبابسرا ها باشد.

دانکن بواک از گروه حامی اختلال بویایی Fifth Sense، که تقریباً دو دهه پیش به طور ناگهانی به دلیل آسیب به سر، حس بویایی خود را از دست داد، گفت: “فکر می‌کنم تأثیر بسیار مهمی برای اکثر مردم وجود دارد.” “مطمئنا برای من وجود داشته است.” “این مانند دیدن دنیا به صورت تک رنگ است و من نگرانم که هرگز نتوانم دوباره به درستی در زندگی اجتماعی و جنسی خود سهیم باشم.”

حس بویایی خوب مساویست با یک زندگیه جنسی عالی

اگر شخصی هستید که از کوچه یا حیاط خانه تان براحتی بوی غذای ناهار را احساس میکنید پس مایلیم تبریک بگوییم که شما رابطه ی جنسی بسیار پرشوری را میتوانید با شریک زندگیه خود تجربه کنید.

تیمی از محققان که در مجله Archives of Sexual Behavior منتشر شده است، دریافتند افرادی که حس بویایی بهتری دارند، گزارش می دهند که لذت بیشتری را در حین رابطه جنسی تجربه می کنند. این امر به ویژه در مورد زنانی که حس بوی بهتری دارند صادق است، زیرا این مطالعه نشان داد که آنها در طول رابطه جنسی ارگاسم بیشتری دارند.

بصورتی کلی تاثیرات حس بویایی میتواند در 90 درصد ماجرا حس خوشایندی را به فرد القا کرده و در غیر اینصورت حتما زندگیه نرمال او را چه جنسی و چه غیر آن به چالش خواهد کشید.

مایلیم به شما پیشنهاد دهیم که در صورت گیر کردن با شرایط کمبود حس بویایی حتی بدون استرس وارد ماجرا شده و با پزشک متخصص مجرب در این باره مکاتباتی داشته باشید، البته راهکارهای ساده ی خانگی نیز وجود دارند که در دوران همه گیری ویروس کرونا بارها در تلویزیون و شبکه های اجتماعی به آنها پرداخته شد و یا یک سرچ ساده میتوانید این حس ضروری خود را تقویت سازید.

مطالعه مجموعه مقالات زیر نیز به شما پیشنهاد میگردد:

تاثیرات قرص داپوکستین در درمان زودانزالی آقایان

شناخت راهکارهای ساده ی خانگی که سردرد را کنترل میکنند

قویترین قرص راست کننده فوری ؛ قرص راست کننده خارجی

قرص شیاف ماریانا برای تنگ نمودن واژن

قرص اروس ویگور برای درمان مشکلات و ناتوانی جنسی مردانه

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4.5]

هادی طب داروخانه ای برای خرید برندهای مشهور دارویی دنیاست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *